Wróć

Zobacz cennik

Napisz do mnie!

Sesja zdjęciowa to oryginalny prezent na każdą okazję.

Warianty i pakiety sesji dostępne są w cenniku. Wybieracie rodzaj i pakiet sesji, umawiamy się na odbiór zaproszenia i wręczacie go osobie obdarowanej.

Potrzebuję tylko od Was dane osoby, która otrzyma zaproszenie, bym wiedział w czyje ręce trafi i kto będzie się kontaktować w celu umówienia sesji.

Czy można zamówić sesję zdjęciową

w prezencie?   

Sesja zdjęciowa to oryginalny prezent na każdą okazję.

Warianty i pakiety sesji dostępne są w cenniku. Wybieracie rodzaj i pakiet sesji, umawiamy się na odbiór zaproszenia i wręczacie go osobie obdarowanej.

Potrzebuję tylko od Was dane osoby, która otrzyma zaproszenie, bym wiedział w czyje ręce trafi i kto będzie się kontaktować w celu umówienia sesji.

Czy można zamówić sesję zdjęciową w prezencie?   

Moje fotografie to moja wizytówka. Zdjęcia pozwalają mi prezentować twórczość jako portfolio i promować moją działalność fotograficzną. W trakcie każdej sesji ustalamy czy zdjęcia mogą znaleźć się na mojej stronie internetowej czy portalu społecznościowym i podpisuję umowę w tym zakresie.

Jeśli nie życzycie sobie Państwo na udostępnianie zdjęć, nie ma żadnego problemu, proszę tylko o taką informację.

Umowa sesji fotograficznej oraz potrzebne zgody?   

Sesje ciążowe, noworodkowe, niemowlęce, dziecięce (np. roczkowe), okolicznościowe (np. świąteczne, wielkanocne), komunijne, plenerowe, narzeczeńskie, reportaże okolicznościowe z mniejszych uroczystości (np. chrzty, roczki, komunie, rocznice, urodziny, itp.).

Jakie rodzaje sesji fotograficznych wykonujemy?  

Sprawa wydaje się niby prosta, ale nie zawsze tak jest. Chodzi oto żeby podczas sesji czuć się komfortowo i swobodnie, ale z doświadczenia wiemy elegancko to nie zawsze znaczy, że należy ubrać ciemny garnitur lub czarną sukienkę wieczorową.

Preferujemy stroje typu casual, eleganckie, ale takie w których będziecie czuli się wygodnie. Ubrania, które nie będą ograniczały waszych ruchów, w których nie będziecie czuli się spięci.

Poniżej prezentujemy przykładowe zdjęcia z sesji rodzinnych. Jest to tylko sugestia, nic na siłę ;)

Najlepiej na ujęciach komponują się kolory pastelowe, pudrowe róże, beże oraz szarości. Doskonałym uzupełnieniem będzie także niezastąpiona stylizacja dla całej rodzinki tj. biały t-shirt oraz granatowe jeansy.

Przygotowując się do sesji rodzinnej, warto pomyśleć o przynajmniej jednej wspólnej stylizacji, która będzie spójna kolorystycznie, bez ostrych tonacji kolorów i najważniejsze bez bardzo wzorzystych nadruków, rysunków czy napisów.

Ze względu na różne warunki pogodowe oraz wykonywanie sesji na tłach kartonowych lub materiałowych, uprzejmie prosimy o zabranie obuwia na zmianę lub jeśli chcecie wykonujemy sesję „na bosaka”.

Jak się ubrać na sesję rodzinną?    

Dla dzieci proszę o zabranie z 2-4 kompletów ciuszków (spodnie, bluzeczki, tuniki, koszule, sukienki itp.) najlepiej jednokolorowe rzeczy bez napisów w stonowanych odcieniach. Można zabrać nieco więcej ubrań, by było w czym kolorystycznie wybierać .

Ze swojej strony oferuję także rzeczy i ubranka dla dzieci w wieku - od noworodków do roku. Starsze dzieci na sesję ubierają rodzice.

Jak przygotować dziecko do sesji?    

Na sesjach noworodkowych, dziecięcych, rodzinnych oraz okolicznościowych (np. fotografia chrztu) fotografuję pełnoklatkowymi aparatami marki Nikon z jasną, profesjonalną optyką.

Jakim sprzętem wykonuję sesje zdjęciowe?    

Czas trwania sesji zależny jest przede wszystkim od pakietu sesji, ale w głównej mierze także od humoru oraz chęci współpracy Małych Modeli.

Dzieci są różne, dlatego umawiając się na sesję mają Państwo pewność, że znajdziemy tyle czasu, ile będzie potrzeba. Sesja odbywa się bez pośpiechu. Są sesje, które trwają pół godziny, ale także i kilkugodzinne (głównie mam tutaj na myśli sesje noworodkowe).

Czasami zdarzają się „bunty” a czasami nawet małe „foszki”. Należy pamiętać, że każde dziecko może przestać współpracować i wtedy my dorośli podejmujemy decyzję czy kończymy sesję nieco wcześniej.

Jednak staramy się, aby do takich sytuacji nie dochodziło. Często pomaga coś co może „przekupić” małego modela np. jakiś lizak czy czekoladki.

Ile czasu trwa sesja zdjęciowa?    

Zgodnie z cennikiem pakietów sesji, finalnie otrzymuje się spersonalizowaną płytę z nagranymi, obrobionymi zdjęciami w wysokiej jakości oraz wywołane zdjęcia w formacie 15x21 cm (ilość zdjęć zależna od pakietu sesji).

Zdjęcia przekazuję na płycie DVD z nadrukiem oraz w spersonalizowanym opakowaniu. W dwóch folderach: zdjęcia w pełnej rozdzielczości bez logo oraz miniatury zdjęć sygnowane logo do swobodnego zamieszczenia fotografii w sieci np. na portalach społecznościowych.

Jest także możliwość domówienia dodatkowych płyt, odbitek, fotoksiążek, fotoalbumów i innych akcesoriów ze zdjęciem. Szczegóły ustalane indywidualnie.

Co finalnie otrzymuje się w ramach wykonanej sesji zdjęciowej?    

Tak jak większość fotografów, nie przekazujemy ujęć nieobrobionych. Przekazanie zdjęć nieobrobionych to jakby przekazanie pracy w połowie. Istnieje możliwość otrzymania tylko wybranych, poddanych pełnej obróbce zdjęć.

Dziękujemy za zrozumienie.

Czy istnieje możliwość przekazania nieobrobionych zdjęć?    

Płatność obowiązuje w dniu sesji. Zadatek nie jest wymagany.

Bliżej terminu sesji zawsze proszę o potwierdzenie przybycia.

Dostępne pakiety sesji można znaleźć na naszej stronie w zakładce cennik.

Ile kosztuje sesja? Kiedy należy zapłacić za sesję? Czy obowiązuje zadatek?    

Na gotowe zdjęcia czeka się maksymalnie 30 dni roboczych.

Ile dni czeka się na gotowe zdjęcia?   

To naturalne, że nie jesteśmy w stanie określić dokładnej daty narodzin swojego Maleństwa.

Aby mieć pewność zarezerwowanego terminu należy wysłać wiadomość ze wstępną, planowaną datą porodu. Zazwyczaj planujemy termin na ok. 2 tygodnie do przodu od tej daty.

Później, po narodzinach, proszę o wiadomość i wtedy potwierdzamy datę naszego spotkania lub w przypadku potrzeby, przesuwamy ją o kilka dni. Rezerwacji należy dokonać około 1-2 miesiące przed planowanym porodem.

Jak umówić sesję noworodkową nie znając dokładnego terminu porodu?    

Z racji tego, że fotografią zajmuję się  „po godzinach” oraz mam liczne zapytania o sesje, więc rezerwacji należy dokonać z ok. 1-2-miesięcznym wyprzedzeniem.

Z jakim wyprzedzeniem należy umówić się na sesję?    

Najlepiej poprzez wiadomość prywatną na Facebooku – Adam Szumny Fotografia.

Ewentualnie mailowo: adamszumnyfotografia@gmail.com w ostateczności telefonicznie: 605664508 (najlepiej po godz. 16.00).

W jaki sposób można umówić się na sesję zdjęciową?    

Ze względu na to, że fotografią zajmuję się dodatkowo, sesje odbywają się w tygodniu o godz. 17.30 lub w wybrane weekendy.

Kiedy odbywają się sesje zdjęciowe?   

Sesje odbywają się w studio przy ul. Kościuszki 37 we Wrześni (lokal użytkowy na dole w bloku).

Wykonuję także sesje plenerowe – miejsce ustalanie indywidualnie przy każdej sesji.

Gdzie odbywają się sesje zdjęciowe?  

Najważniejsze informacje dotyczące poszczególnych rodzajów sesji znajdują się w ich opisach na każdej podstronie.

Jeśli nie udało się Wam znaleźć odpowiedzi na jakieś pytanie – zachęcamy do zapoznania się z poniższymi pytaniami i odpowiedziami.

FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania

© Copyright AdamSzumnyFotografia.pl